تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب آذر 1396
 
مطالب اینترنتی


اتاق خبر 24:

بیمارستان مهرآیین ، همزمان با میلاد حضرت محمد (ص) بیمارستان مهر آیین لواسان شروع به فعالیت می کند.

بیمارستان مهرآیین

با افتتاح این بیمارستان اهالی لواسان و رودبار قصران برای اولین بار صاحب یک بیمارستان مجهز می شوند.
بیمارستان مهر آیین در سه حوزه بستری، پاراکلینیک و کلینیک های تخصصی به ارائه خدمات می پردازد.
بخش های بستری بیمارستان مهرآیین لواسان شامل: آی سی یو (ICU)، ان آی سی یو ( NICU ) ، بلوک زایمان، اتاق های عمل، اورژانس تخصصی ( متخصص طب اورژانس بصورت ٢٤ ساعته ) و بستری مردان و زنان می باشد.

بیمارستان مهرآیین

در بخش پاراکلینیک نیز بیمارستان مهرآیین لواسان در بخش های آزمایشگاه پاتوبیولوژی، دندانپزشكی، تصویربرداری (سی تی اسكن ، رادیولوژی ، سونوگرافی ، ماموگرافی ، سنجش تراكم استخوان ، پانوركس ، و تك دندان ) ، اكوكاردیوگرافی ، آندوسكپی ، درمانگاه عمومی (پزشك عمومی – تزریقات و پانسمان ) به ارایه خدمات می پردازد

بیمارستان مهر آیین دارای کلینیک های تخصصی چشم، جراحی پلاستیک و زیبایی، گوش و حلق و بینی ، ارتوپدی ، مغزو اعصاب ، زنان ، اطفال ، روانپزشكی ، پوست و مو و زیبایی ، گوارش ، غدد ، هماتولوژی ، ریه ، روماتولوژی ، جراحی مغز و اعصاب ، قلب و عروق و فیزیوتراپی بر بالین می باشد.

بیمارستان مهرآیین

امید است بیمارستان 32 تخت خوابی مهر آیین لواسان با ارائه خدمات مناسب گامی موثر در جهت ارتقاء بهداشت و سلامت مردم شریف منطقه بردارد .

بیمارستان مهرآیین

آدرس بیمارستان به نشانی: لواسان – بلوار امام خمینی – پلاک 785 – بیمارستان مهرآیین تلفن 25713

آدرس سایت: www.mehraeenhospital.com

شایان ذکر است؛ بیمارستان مهر آیین در حوزه بیمارستان های تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی می باشد.

کلیپ ویدیویی این بیمارستان را در لینک زیر ببنید:
https://www.aparat.com/v/QhIFaلینک منبع

مطلب افتتاح بیمارستان مهرآیین، اولین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی لواسان و رودبارقصران در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :افتتاح بیمارستان مهرآیین، اولین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی لواسان و رودبارقصران
http://mofidestan.ir/%d8%a7%d9%81%d8%aa%d8%aa%d8%a7%d8%ad-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d9%86-%d9%85%d9%87%d8%b1%d8%a2%db%8c%db%8c%d9%86%d8%8c-%d8%a7%d9%88%d9%84%db%8c%d9%86-%d8%a8%db%8c%d9%85%d8%a7/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


برای جلوگیری از خرابی‌های ناخواسته، چندین بخش در خودرو را باید به‌طور منظم بررسی کرد. این موارد به راحتی توسط راننده قابل انجام هستند.

بطور کلی از دو طریق می‌توان احتمال خرابی‌های جزئی خودرو را کاهش داد. اولین و مهم‌ترین مورد انجام سرویس‌های دوره‌ای پیشنهادی توسط شرکت تولید کننده است. معمولا برنامه‌ کلی سرویس‌ها و نکات مهم مربوط به نگه‌داری خودرو، توسط شرکت و در قالب یک دفترچه به خریدار ارائه می‌شود. با رعایت نکات و توصیه‌های متخصصان مراکز سرویس مجاز، می‌توان از خرابی‌های احتمالی خودرو جلوگیری کرد.

راه دوم بررسی بخش‌هایی از خودرو است که به راحتی توسط راننده قابل انجام هستند و بهتر است به صورت هفتگی چک شوند. در واقع معمولا سرویس‌های دوره‌ای هر خودرو هر ۶ ماه یک‌بار انجام می‌شود. با چک کردن بخش‌های مختلف خودرو در این بازه‌ی زمانی، می‌توانید احتمال ایجاد خرابی‌های جزئی را به حداقل برسانید. در ادامه به مهم‌ترین مواردی که باید به‌طور منظم در خودرو بررسی شود، معرفی می‌کنیم.

تایر و لاستیک

تایرها

کارشناسان خودرو توصیه می‌کنند که باید، حداقل هر دو هفته یک‌بار باد تایرها و وضعیت کلی آن‌ها چک شود. تنظیم نبودن فشار تایرها مشکلاتی در فرمان‌پذیری و ترمزگیری به دنبال دارد. به وضعیت عاج لاستیک‌ها و یا سطح جانبی آن‌ها توجه شود تا از نبود هرگونه مشکل در آینده جلوگیری شود. تمام این موارد را در تایر یدک نیز چک کنید. توجه داشته باشید که باد لاستیک‌ها را باید هنگامی که تایرها سرد است بررسی کنید.

جعبه ابزار

تجهیزات یدکی و جعبه ابزار

اگر در خودرو، لاستیک یدک به همراه دارید، حداقل لوازم مورد نیاز برای تعویض لاستیک، جک و آچار چرخ را حتما همیشه در خودرو داشته باشید. علاوه بر این با توجه به مدل خودرو و رینگ‌ها، در صورت لزوم گل پیچ چرخ را هم در کنار دیگر لوازم تهیه کنید.

روغن موتور

روغن موتور

بررسی وضعیت روغن موتور یکی از آسان‌ترین و مهم‌ترین موارد در نگه‌داری از خودرو است. حتما هر دو هفته یک‌بار وضعیت روغن موتور را چک کنید. توصیه می‌شود، همیشه قبل از رانندگی در مسافت طولانی یا مسافرت نیز این‌کار را انجام دهید. اگر بعد از مدتی حس کردید که بیشتر از مقدار معمول از روغن موتور کم می‌شود، حتما به تعمیرگاه مراجعه کنید. خودرو را در سطحی صاف و بدون شیب قرار دهید؛ چک کردن روغن موتور باید در هنگام سرد بودن موتور انجام شود.

برای بررسی وضعیت روغن موتور، بار اول گیج را خارج کرده، تمیز کنید و دوباره آن را سرجایش قرار دهید. دوباره آن را خارج کرده و این‌بار به سطح ماکزیمم (MAX) و مینمم (MIN) آن توجه کنید. اگر سطح روغن خیلی از علامت MAX پایین‌تر بود باید روغن بیشتری به موتور اضافه کنید. فراموش نکنید که همیشه بعد از چک کردن روغن موتور، گیج را در جایگاه خود قرار دهید.

رادیاتور

آب رادیاتور

هر هفته قبل از استارت زدن، وضعیت آب رادیاتور را بررسی کنید تا در حد وسط باشد. معمولا هر خودرو از آب رادیاتور مخصوصی استفاده می‌کند که در دفترچه‌ی راهنمای آن ذکر شده است. به یاد داشته باشید که بهتر است از آب معمولی در رادیاتور استفاده نکنید. با نزدیک شدن به فصل سرما، بر اساس نوع خودرو از ضد یخ استفاده کنید.

باتری

باتری

معمولا بیشتر راننده‌ها از باتری خودرو غافل می‌شوند؛ باتری به عنوان بخش مهم سیستم برق خودرو معمولا در بیشتر خرابی‌ها دخالت دارد. از پر بودن الکترولیک‌ها و تمیز بودن سر باتری مطمئن شوید تا با افزایش طول عمر باتری، بدون مشکل استارت بزنید. برخی باتری‌ها سربسته هستند و نیازی به پر شدن مخزن الکترولیت ندارند، اما این نوع باتری‌ها هم نیازمند تمیز بودن سرباتری هستند و کل محفظه‌ی باتری باید تمیز و خشک باشد.

همیشه باتری را با آب مقطر پر کنید و هرگز از آب معمولی استفاده نکنید، چرا که احتمال خرابی و کاهش عمر باتری، شدیدا بالا می‌رود. به یاد داشته باشید که همیشه برای جدا کردن باتری، ابتدا قطب منفی را جدا کنید و البته در هنگام وصل دوباره‌ی آن هم، قطب منفی را در آخر متصل کنید. قبل از جدا کردن باتری، دقترچه راهنمای خودرو را مطالعه کنید؛ در برخی خودروها با جدا کردن باتری، مشکلات خاصی برای ECU به وجود می‌آید. هیچگاه در نزدیکی باتری سیگار نکشید و آتش روشن نکنید، زیرا احتمال شعله‌ور شدن در این ناحیه وجود دارد.

آب باتری اسیدی است و برای پوست انسان یا بخش‌ها و قطعات مختلف خودرو مضر است؛ در صورت ریختن آن بر روی قطعات یا بدنه‌ی خودرو، مقدار زیادی آب معمولی روی آن قسمت بریزید تا خاصیت اسیدی بودن آن از بین برود.

برف پاک کن

شیشه‌ی جلو و برف پاک‌کن‌ها

برف پاک‌کن‌ها چه استفاده شوند چه خاموش بمانند، معمولا پس از مدتی آلوده و لکه دار می‌شوند. بهتر است هر سال برف پاکن‌ها را تعویض کنید. هر هفته مخزن آب برف پاک‌کن‌ها را با آب تمیز پر کنید. می‌توان از انواع مایع‌های حلال استفاده کرد؛ البته توصیه می‌شود از موارد شوینده‌ی خانگی استفاده نکنید. برای تمیز کردن سوراخ آب‌پاش از سوزن استفاده کنید.

همیشه به برخورد سنگ‌ریزه‌ها یا اجسام سخت به شیشه‌ی جلو توجه ویژه داشته باشید. حتی اگر قسمت کوچکی از شیشه ترک برداشت، حتما هر چه زودتر آن را تعمیر کنید. هر چقدر هم که ترک‌ها کوچک باشند، احتمال بزرگ و بیشتر شدن آن‌ها وجود دارد. اگر ترک‌ها قابل تعمیر نیستند یا در قسمتی از شیشه‌ هستند که باعث حواس پرتی در هنگام رانندگی می‌شوند، بهتر است شیشه‌ی جلو را تعویض کنید.

چراغ خودرو

چراغ‌ها

حتما هر هفته یک‌بار تمام چراغ‌های خودرو اعم از چراغ‌های جلو، راهنماها، چراغ ترمز و دنده عقب و مه‌شکن را بررسی کنید. مطمئن شوید که چراغ‌ها شکستی، گرد و خاک یا سوختگی نداشته باشند.

روغن هیدرولیک فرمان

روغن هیدرولیک فرمان

در هر بار سرویس دوره‌ای حتما از تعمیرکار بخواهید مخزن روغن هیدرولیک فرمان را بررسی کند و در صورت لزوم آن را پر کند. حداقل ماهی یک‌بار نیز خودتان وضعیت آن را چک کنید تا از آسیب‌های بیشتر جلوگیری شود.

بدنه خودرو

وضعیت بدنه

هر چقد وقت نگاهی هم به بخش‌های مختلف بدنه داشته باشید. مثلا هر وقت که خودرو را به کارواش می‌برید پنل‌های مختلف بدنه را چک کنید تا از وجود هرگونه مشکل در آن آگاه شوید.

به هرحال یا بررسی منظم خودرو، باز هم امکان خرابی‌های جزئی و کلی وجود دارد، ولی با چک کردن مستمر وضعیت بخش‌های مختلف خودرو، می‌توان احتمال خرابی را تا حدی کاهش داد.لینک منبع

مطلب بهترین چک لیست هفتگی برای نگهداری از خودرو در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :بهترین چک لیست هفتگی برای نگهداری از خودرو
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%db%8c%d9%86-%da%86%da%a9-%d9%84%db%8c%d8%b3%d8%aa-%d9%87%d9%81%d8%aa%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d9%86%da%af%d9%87%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%ae%d9%88/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :