مطالب اینترنتی


این روزها موانع زیادی سر راه استارتاپ‌ها قرار می‌گیرند و تعداد این شرکت‌ها رو به کاهش است. بنابراین توجه به استراتژی‌های هوشمندانه اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

سیلیکون ولی از سال ۱۹۷۰ سرزمین نوآوری و وعده‌ها بوده است. بسیاری از افراد با روحیه‌ی کارآفرینی، کار روی ایده‌های خود را از همین جا آغاز کرده‌اند. اپل و مایکروسافت از جمله اولین شرکت‌های موفق سیلیکون ولی بودند و بعد از آن شرکت‌هایی مانند گوگل و آمازون نیز فعالیت خودشان را در همین جا آغاز کردند و به شهرت جهانی رسیدند. اما این روزها طبق آخرین آمار اداره سرشماری آمریکا، تعداد استارتاپ‌ها با کاهش روبه‌رو بوده است. طبق اعلام این مرکز ۵۵۸ هزار شرکت در سال ۲۰۰۶ شکل گرفت اما این رقم در سال ۲۰۱۵ به ۴۱۴ هزار عدد رسیده است. از آنجایی که شرکت فیسبوک ۱۳ سال پیش به‌عنوان مرکز پرقدرت تکنولوژی تأسیس شد، می‌توان این‌طور نتیجه‌گیری کرد که شرکت‌های بزرگ، توانسته‌اند تهدیدهای پیش رو را پیش‌بینی کرده و با یک برنامه‌ریزی مناسب آن‌ها را از بین ببرند.

این روزها موانع بیشتر و بزرگ‌تری سر راه استارتاپ‌ها قرار دارند اما به موفقیت رساندن آن‌ها غیرممکن نیست. تنها کاری که رهبران کسب‌و‌کار باید انجام دهند این است که فرصت‌های جدید را شناسایی کرده و استراتژی‌های جدید ارائه دهند.

startup

شرایط شکست استارتاپ‌ها

درست است که بعد از فیسبوک هنوز شرکتی نتوانسته است به این مقدار موفقیت دست پیدا کند اما هنوز هم می‌توان به راه‌اندازی یک استارتاپ موفق در سیلیکون ولی امید داشت. به‌عنوان مثال شرکت Airbnb را در نظر بگیرید. این شرکت در حال حاضر با در اختیار داشتن ۳۱ میلیارد دلار، یکی از با ارزش‌ترین استارتاپ‌های حوزه‌ی تکنولوژی در دنیا است. اما ارزش آن تنها معادل ۶ درصد ارزش ۵۰۰ میلیارد دلاری شرکت فیسبوک است. یا به‌عنوان مثال موفقیت شرکت Venmo را در زمینه تجارت شخص به شخص در نظر بگیرید. این استارتاپ در زمان راه‌اندازی یک شرکت پیشرو در این صنعت بود و به همین دلیل توانست به موفقیت‌های بزرگ دست پیدا کند. این استارتاپ در سال ۲۰۱۳ توسط شرکت Paypal خریداری شد و ایده‌ی آن توسط بسیاری از شرکت‌های بزرگ دیگر مورد استفاده قرار گرفت.

شرکت اپل نیز از این ایده استفاده کرد و سرویس iMessage را ارائه داد. اگرچه اپل کمی دیر به این فکر افتاد اما انجام چنین کاری از طرف شرکت‌های بزرگ، رقابت را همیشه برای شرکت‌های کوچک‌تر سخت می‌کند.

startup

ایده‌ی استارتاپ شما هرچقدر هم که خوب باشد، باز هم نمی‌تواند در مقابل شرکت‌هایی مانند فیسبوک، Airbnb و حتی Venmo مقاومت کند. شاید شما وسوسه شوید که اولین پیشنهاد سرمایه‌گذاری را قبول کنید اما اگر فقط به دنبال پول هستید، بهتر است که بانک‌ها را هدف قرار دهید. با سرمایه‌گذارانی وارد مشارکت شوید که از شما انتظار نداشته باشند اپل بعدی جهان باشید.

بودجه و سرمایه تنها وسیله برای رقابت کردن با شرکت‌های بزرگ نیستند. استخدام کردن نیروهای بااستعدادی که بتوانند در مقابل شرکت‌هایی مانند آمازون، فیسبوک، اپل و گوگل رقابت کنند نیز عملا غیرممکن است. مهم نیست که ایده‌ی شرکت شما تا چه اندازه برای فارغ‌التحصیلان جالب باشد مهم این است که حقوق و دستمزد شما در مقایسه با شرکت‌های بزرگ از میزان علاقه‌ی آن‌ها خواهد کاست. شما برای استخدام نیروهای با استعداد باید سریع‌تر از دیگران به سراغ آن‌ها رفته و خلاقیت بیشتری برای جذب آن‌ها به خرج دهید. رویدادها و مسابقات محل مناسبی برای شناسایی این افراد هستند. از رهبران و مدیران خود بخواهید که بعد از شناسایی این افراد و ارائه‌ی پیشنهادهای جالب، آن‌ها را برای کار کردن روی ایده‌ی شما وسوسه کنند.

startup

نجات پیدا کردن از شرایط بحرانی

رقابت کردن کار دشواری است اما همیشه فرصت‌های خوبی برای افراد علاقه‌مند به کارآفرینی وجود دارد. این روزها اینترنت زندگی همه‌ی ما را تحت تأثیر قرار داده است. از پیدا کردن جواب همه‌ی سوال‌ها گرفته تا خرید کردن و انجام دادن وظایف کاری بر عهده‌ی اینترنت است. هوش مصنوعی نیز بسیار پیشرفت کرده و کارهایی انجام می‌دهد که انسان‌ها قادر به انجامشان نیستند و همین موضوع فرصت‌های زیادی را برای افراد علاقه‌مند فراهم می‌کند. رقابت کردن در برابر شرکت‌های بزرگ، فارغ از صنعتی که در آن مشغول به کار هستید، همیشه کار سختی است. ۳ استراتژی زیر به شما کمک می‌کنند که جایگاه استارتاپ خود را تثبیت کنید.

۱- هزینه‌ها را مدیریت کنید

کمی فکر کردن و استفاده از ترفندهای ساده کار شما را آسان‌تر و کم هزینه‌تر می‌کند. اگر شما هم کسب‌و‌کار کوچکی هستید بهتر است که هزینه‌ی زیادی بابت خرید مبلمان و اثاث شرکت انجام ندهید. بسیاری از برندها محصولات خود را با هزینه‌ی کمتری در اختیار شرکت‌ها قرار می‌دهند که می‌توانید به راحتی از خدمات آن‌ها بهره‌مند شوید. همچنین یکسری از شرکت‌ها خدماتی وظایفی مانند تأمین مواد اولیه و مورد نیاز شرکت‌ها را انجام می‌دهند. استفاده از چنین سرویس‌هایی کمک می‌کند که وقت و انرژی کارمندان شما برای آمارگیری از تعداد کاغذهای مورد نظر شرکت از بین نرود. درست است که برخی هزینه‌ها اجتناب‌ناپذیر بوده و باید حتما انجام شوند اما هیچ کاری را بدون تحقیق و بررسی انجام ندهید. به‌عنوان مثال پیش از خریداری نرم‌افزارهای مدیریتی کمی تحقیق کنید. برنامه‌های زیادی مانند Trello وجود دارند که بسیاری از امکانات مورد نظر را به رایگان در اختیارتان قرار می‌دهند. بعد از گذشت مدتی می‌توانید با پرداخت هزینه‌ی کمی از امکانات پولی چنین برنامه‌هایی بهره‌مند شوید. طبق اعلام CB Insights حدود ۳۰ درصد شرکت‌ها پیش از رسیدن به درآمد دهی تمام پول خود را از دست می‌دهند. اجازه ندهید که کسب‌و‌کار شما هم جزو این دسته قرار بگیرد.

startup

۲- به دنبال استعدادهای محلی باشید

اگر کمی جستجو کنید و خوش شانس باشید استعدادهایی را پیدا می‌کنید که تمایلی به تغییر محل زندگی خود ندارند. خواسته‌های تمام افراد یکسان نیست و همه‌ی آن‌ها تلاش نمی‌کنند تا برای دریافت حقوق بیشتر به جاهایی مانند سیلیکون ولی نقل مکان کنند. بسیاری از افراد عاشق محل زندگی خود بوده و دریافت حقوق بیشتر آن‌ها را برای جابه‌جایی وسوسه نمی‌کند.

با انتشار آگهی‌های مناسب و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به دنبال پیدا کردن چنین افرادی باشید. کمی خلاقیت به خرج دهید و آگهی استخدام خود را در محل‌هایی منتشر کنید که احتمال می‌دهید فردی با روحیات مورد نظر شما بیشتر به آن مکان مراجعه خواهد کرد.

۳- به کارمندان خود گوش دهید

زمانی که کارمندی ایده‌ی بزرگی ارائه میدهد که با مسیر فعلی شرکت در تضاد است شما چه واکنشی نشان می‌دهید؟ تغییر کردن سخت است اما اگر ارزش‌های بلند مدت آن را شناسایی کنید، شاید به فرصت‌های جدید و خوبی دست پیدا کنید. تمایل به شنیدن حرف کارمندان، یکی از مهم‌‌ترین صفات هر رهبری است. این کار به کارمندان نشان می‌دهد که آن‌ها چیزی فراتر از یک کارمند بوده و بیشتر از این‌ها برای شما ارزش دارند.

وضعیت فعلی استارتاپ‌ها نسبت به گذشته تغییر کرده است و نیازمند نوآوری‌های هوشمندانه‌ی بیشتری است. شرکت‌های بزرگ ممکن است که منابع بی‌پایانی در اختیار داشته باشند اما آن‌ها مهم‌ترین عامل یعنی شما را در اختیار ندارند.

ترکیب رهبری هوشمندانه همراه با جذب سرمایه‌ی مناسب و کارکنان مشتاق به کار، رمز موفقیت یک استارتاپ برای وارد شدن به مرحله‌ی بعد است.لینک منبع

مطلب کارآفرینان چگونه می‌توانند استارتاپ خود را نجات دهند در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :کارآفرینان چگونه می‌توانند استارتاپ خود را نجات دهند
http://mofidestan.ir/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a2%d9%81%d8%b1%db%8c%d9%86%d8%a7%d9%86-%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d9%85%db%8c%e2%80%8c%d8%aa%d9%88%d8%a7%d9%86%d9%86%d8%af-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d8%a7%d9%be-2/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


با پنج خودروی پر مصرف جهان آشنا شوید

خبرگزاری آریا – امروزه تقریبا تمامی خودروسازان به سمت موتورهای کم مصرف و سبز حرکت می کنند، اما با این حال هنوز می توان اتومبیل هایی را در خیابان ها مشاهده کرد که اشتهای عجیبی نسبت به بنزین دارند!
این دسته از خودروها به خاطر نیاز به قدرت و عملکرد بالا، معمولا با موتورهای بسیار حجیمی تولید می شوند که این مساله نیز به ناچار مصرف سوخت زیاد را به دنبال دارد.

با این پیش زمینه قصد داریم در مطلب حاضر به بررسی پنج خودروی پر مصرف کنونی جهان بپردازیم. با ما همراه باشید.
بوگاتی شیرون
به لطف موتور 8 لیتری 16 سیلندر با چهار توربو، شیرون یکی از سریع ترین اتومبیل های حال حاضر جهان است.
این موتور یکی از شاهکارهای مهندسی در صنعت خودرو به شمار می رود، زیرا می تواند 1479 اسب بخار قدرت و 1600 نیوتن متر گشتاور تولید کند.

متاسفانه این خروجی عظیم با مصرف سوخت بسیار زیاد بدست می آید. شیرون در هر صد کیلومتر ترکیبی به صورت میانگین 21.4 لیتر بنزین مصرف می کند، این ارقام در مسیرهای شهری و جاده ای به ترتیب 26.1 و 16.8 لیتر اعلام شده که در مقایسه با خودروهای معمولی تا سه برابر بیشتر است.

البته برای کسانی که حدود 2.7 میلیون دلار برای چنین سوپر اتومبیلی هزینه می کنند، این مساله اصلا به چشم نیامده و قطعا مهم نخواهد بود.
بد نیست بدانید خریداران شیرون به طور میانگین دارای 42 اتومبیل گران قیمت، یک جت شخصی، یک قایق تفریحی و سه هلیکوپتر هستند.
استون مارتین ونتیج S
استون مارتین اخیرا به موتورهای کم حجم رو آورده که نتیجه آن به کارگیری نمونه های 5.2 لیتری V12 و 4 لیتری V8 توئین توربو ساخت AMG در محصولات خود بوده است.
با این حال نسخه دوازده سیلندر ونتیج S هنوز از همان موتور 6 لیتری V12 قدیمی تر بهره می برد.

این موتور تنفس طبیعی 565 اسب بخار قدرت و 620 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. ونتیج S در هر صد کیلومتر شهری و جاده ای به ترتیب به 19.6 و 13.07 لیتر سوخت نیاز دارد.
اگر چه این ارقام بسیار زیاد هستند، اما با شنیدن غرش موتور اصلا به چشم نخواهند آمد!

لامبورگینی اونتادور
سه مورد از پنج خودروی حاضر در این مطلب با موتور V12 به فروش می رسند. درست است که با بهبود عملکرد موتورهای V8 و V6، زمان زیادی تا پایان عمر نمونه های V12 باقی نمانده، اما برخی کمپانی ها مثل لامبورگینی هنوز به استفاده از چنین موتورهایی اصرار می کنند.

اونتادور یکی از ساخته های لامبورگینی است که به یک موتور 6.5 لیتری V12 با 690 اسب بخار قدرت و 690 نیوتن متر گشتاور مجهز شده؛ این خودروی اسپورت تقریبا 394 هزار دلاری در هر صد کیلومتر شهری 21.38 و در هر صد کیلومتر جاده ای 13 لیتر سوخت مصرف می کند.

بر اساس برخی گزارش ها، لامبورگینی در حال توسعه جانشین این مدل فوق العاده سریع است، احتمال می رود حجم موتور مدل جدید به 7 لیتر ارتقا یافته و به منظور کاهش مصرف سوخت از پیشرانه ای هیبریدی در آن استفاده شود؛ بدیهی است که در صورت حضور موتور 7 لیتری در قلب جانشین اونتادور، نباید انتظار معجزه از آن داشت.
فراری 812 سوپرفست و GTC4Lusso
کمپانی ایتالیایی فراری که همواره جزو سازندگان اصلی موتورهای V12 بوده، با دو محصول خود در این لیست حضور دارد.
812 سوپرفست یکی از اتومبیل های این شرکت است که از موتوری 6.5 لیتری با 789 اسب بخار قدرت و 718 نیوتن متر گشتاور بهره می برد. اگر چه خروجی این موتور در سطح بالایی قرار دارد، اما مصرف سوخت آن اصلا جالب توجه نیست.
812 سوپرفست در صد کیلومتر شهری 19.6 و در صد کیلومتر جاده ای 14.7 لیتر بنزین از باک کم می کند.

GTC4Lusso دیگر خودروی خوش اشتهای فراری است که علی رغم موتور کم حجم تر 6.2 لیتری مصرفی تقریبا برابر با 812 سوپرفست دارد. این خودروی زیبای 680 اسب بخاری، به ترتیب 19.6 و 13.84 در شهر و جاده می سوزاند.
هر دو مدل مذکور در صد کیلومتر ترکیبی 18.09 لیتر مصرف می کنند.
بد نیست بدانید مصرف سوخت نسخه V8 فراری GTC4Lusso با موتور 3.9 لیتری 602 اسب بخاری در شهر و جاده به ترتیب 15.68 و 11.2 لیتر اعلام شده است.

بنتلی مولسان
بنتلی مولسان تنها اتومبیلی است که با موتور V8 در این لیست حضور دارد. این خودروی فول سایز لوکس، از سال 2010 وارد بازار شده و نیروی مورد نیاز آن توسط یک موتور حجیم 6.75 لیتری V8 توئین توربو تامین می شود.
این موتور دست ساز بوده و مراحل ساخت آن نیازمند 30 ساعت کار مداوم است.

موتور مولسان ریشه در تاریخ کمپانی بنتلی دارد، قوی ترین نسخه از این موتور می تواند 530 اسب بخار قدرت و 1100 نیوتن متر گشتاور در اختیار راننده بگذارد.
این خروجی در ازای مصرف 21.38 لیتر در شهر و 13.84 لیتر در جاده حاصل می شود.

همانطور که مشاهده می کنید، پر مصرف ترین اتومبیل های خیابانی حال حاضر جهان جزو نمونه های اسپورت و لوکس بسیار گران قیمت هستند.
روشن است که برای خریداران ثروتمند این دسته از خودروها، میزان مصرف سوخت اهمیت چندانی نداشته و جزو اولویت های اصلی محسوب نمی شود، به همین جهت تاکنون در این راستا تلاش های جدی صورت نگرفته و سازندگان کوشش خود را صرف کارایی و استخراج اسب بخارهای بیشتر از سیلندرهای متعدد کرده اند.
البته با سخت گیرانه تر شدن قوانین زیست محیطی و گرایش به سمت حمل و نقل سبز چالش هایی در این زمینه بوجود آمده و تولیدکنندگان اتومبیل های اسپورت نیز سرانجام دیر یا زود به پیشرانه های هیبریدی و الکتریکی رو خواهند آورد.لینک منبع

مطلب با پنج خودروی پر مصرف جهان آشنا شوید در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :با پنج خودروی پر مصرف جهان آشنا شوید
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%a7-%d9%be%d9%86%d8%ac-%d8%ae%d9%88%d8%af%d8%b1%d9%88%d9%8a-%d9%be%d8%b1-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%a2%d8%b4%d9%86%d8%a7-%d8%b4%d9%88%d9%8a%d8%af/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو